Odmładzająca moc Retinolu
Odmładzająca moc Retinolu

Kreatorem nauki o witaminach był polski biochemik Karol Funk, który w 1913 roku odkrył witaminę B1. Rok później w 1914 roku w Szwajcarii Paweł Karrer odkrył witaminę A. 
Witamina A występuje w formie podstawowej jako retinol (wyłącznie w produktach pochodzenia zwierzęcego) i w formie prowitaminy - karotenu (występującego w produktach roślinnych i niektórych zwierzęcych).


Witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego nasz organizm aby ją przyswoić potrzebuje obecności tłuszczu i składników mineralnych w pożywieniu (np. aby uruchomić rezerwy witaminy A z wątroby potrzebna jest obecność cynku, witamina C zapobiega utlenianiu witaminy A). Ponieważ może być magazynowana w organizmie, nie musimy jej zapasów uzupełniać codziennie. Obecność witaminy A warunkuje prawidłowy stan nabłonków skóry, błon śluzowych, przewodu pokarmowego, płuc, dróg rodnych oraz prawidłowy stan widzenia i procesów wzrostu. 
Spełnia ona nie tylko liczne, ważne funkcje dla naszego organizmu, ma również zasadnicze znaczenie dla wyglądu i zdrowia naszej skóry.


Retinol przede wszystkim stymuluje odnowę komórek w wyniku czego sprzyja pogrubieniu naskórka poprzez wzrost nowych komórek. Działa on wprawdzie wolniej niż inne aktywne substancje działające na powierzchni skóry, wnika jednak głębiej i jest skuteczny.

Działanie preparatów kosmetycznych zawierających retinoidy, aplikowane na skórę: 
-zmiękczenie naskórka oraz wygładzenie powierzchni skóry,
-poprawa kolorytu i wzmocnienie funkcji obronnych skóry,
-poprawa nawilżenia, zwiększenie zawartości kolagenu w skórze właściwej,
-przyspieszenie metabolizmu komórkowego,
-osłabienie przebarwień na skórze,
-ochrona skóry przed promieniowaniem UV,
-pomoc w leczeniu trądziku, ponieważ pochodne witaminy A mają działanie przeciwłojotokowe, przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne.

1% krem na noc Dottore Retino PA - pierwsze na świecie połączenie innowacyjnej, niewywołującej podrażnień cząsteczki retinyl retinoate ze stabilną postacią witaminy C – glukozydem askorbylu. 


Retinyl retinoate to retinoid nowej generacji, powstały w wyniku połączenia retinolu z kwasem all-transretinowym (tretynoina, dostępna w czystej formie tylko w produktach leczniczych). Cząsteczka retinyl retinoate posiada wyższą skuteczność działania niż retinol, wykazując jednocześnie mniej działań niepożądanych. Dzięki temu może być stosowana przez osoby ze skórą wrażliwą, nietolerującą innych retinoidów! 
Dodatkowe składniki aktywne kremu, takie jak: witamina C, nierafinowany, ekologiczny olej z rokitnika, extrakt z Boswellia Serrata i likopen, pielęgnują wymagającą regeneracji, zniszczoną i podrażnioną skórę twarzy. Pobudzają odnowę komórkową i chronią komórki skóry przed działaniem wolnych rodników.

W wyniku kuracji retino PA skóra zyskuje młodszy wygląd, staje się gładsza, a zmarszczki mimiczne ulegają spłyceniu. Bariera ochronna skóry ulega wzmocnieniu, wzrasta też odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Retino PA polecany jest do walki z oznakami starzenia się skóry (zmarszczki, utrata gęstości i jędrności skóry, skóra zniszczona słońcem, zaburzenia poziomu nawilżenia skóry), pielęgnacji skóry z niedoskonałościami oraz skóry z tendencją do powstawania zmian trądzikowych i nadmierną produkcją łoju.
Efekty działania kremów z retinolem w swym działaniu przeciwzmarszczkowym pojawiają się po kilkumiesięcznym stosowaniu, ale pierwsze zmiany, takie jak odświeżenie cery i jej promienność cery widać już po kilku dniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl