Biotechnologia dla skóry

Naturalne składniki aktywne otrzymywane przy wykorzystaniu przyjaznego środowisku procesu biotechnologicznego.

Lingostem™ - naprawia oraz ochroni skórę przed foto-starzeniem wywołanym promieniowaniem UV i IR , zwalcza wolne rodniki. Chroni również przed światłem niebieskim. 

Promieniowanie UV (w tym UVA i UVB) - Opala i poprawia samopoczucie, wspomaga produkcję witaminy D3. Może jednak powodować także przebarwienia, poparzenia, a nawet zmiany nowotworowe. 

Promieniowanie podczerwone IR - Penetruje do głębszych warstw skóry i znacząco zwięk­sza stres oksydacyjny oraz degraduje włókna kolagenowe.

Światło niebieskie HEV - Emitują je laptopy, smartfony, nowoczesne telewizory, oraz oświetlenie led. Sprzyja powstawaniu dużych ilości wolnych rodników, co w konsekwencji prowadzi do suchej, chropowatej i ziemistej skóry. Jak również są odpowiedzialne za wiotczenie i zniekształcenie owalu twarzy (rozbijając włókna kolagenowe i elastynowe). Niebieskie światło powoduje także powstawanie ciemnych przebarwień.

Borówka brusznica (Vaccinium vitis-idaea) jest to bardzo ciekawa roślina, która z jednej strony bardzo lubi słońce, a z drugiej wypracowała naturalny system ochronny przed nadmiernym promieniowaniem. Te właściwości borówki wykorzystano do stworzenia surowca chroniącego skórę przed fotostarzeniem – Lingostem™.

Dzięki zawar­tości polifenoli, składnik chroni skórę przed wpływem pro­mieni uv oraz ir i działa jako przeciwutleniacz komórkowy o wysokiej aktywności – jego działanie antyoksydacyjne jest 11-krotnie silniejsze niż samych jagód borówki.

"W badaniu in vivo zbadano natomiast wpływ kosmetyku zawierającego 1,5% Lingostem™ na najważniejsze parame­try skóry ulegające pogorszeniu na skutek działania pro­mieni słonecznych, takie jak: ilość i głębokość zmarszczek, mikrorzeźba, jędrność i elastyczność, ilość przebarwień czy stopień nawilżenia. Badanie zostało podzielone na dwa eta­py, w których oceniono efekt ochronny i naprawczy wyka­zywany przez substancję czynną. Działanie ochronne zba­dano latem, a produkt aplikowany był przez dwa miesiące przez ochotników, którzy często korzystali ze słońca. Efekt regeneracji oceniono z kolei jesienią, podczas 4 tygodni aplikacji Lingostem™ na skórę z oznakami fotostarzenia po lecie. Substancja aktywna wyraźnie zmniejszyła wpływ promieniowania na skórę, a także przyśpieszyła naprawę uszkodzeń skóry po długotrwałej ekspozycji słonecznej."

 

 

Na rysunku (dolna część) widoczna jest redukcja zmarszczek po 56 dniach, a na górnej części fotografii widać redukcję zmarszczek po 28 dniach (obraz termiczny).

 

Kolejnym ciekawym składnikiem jest Linefill™ – alternatywa dla skalpela.

Podczas starzenia nasza skóra ulega licznym zmianom. Należą do nich m.in:

  • wspomniane wyżej foto-starzenie
  • utrata elastyczności
  • zmiany objętości wynikające z redystrybucji tkanki tłuszczowej
  • powtarzające się ruchy podskórnej muskulatury twarzy
  • resorpcję kości i chrząstki

W wieku dojrzałym tkanka tłuszczowa twarzy odgrywa bardzo istotną rolę. Tkanka tłuszczowa twarzy gromadzi się w formie poduszeczek tłuszczowych. Wraz z wiekiem dochodzi do jej zaniku lub redystrybucji — poduszeczki tłuszczowe przemieszczają się względem siebie. Co ma wpływ na powstawanie głębokich bruzd, jak również daje wrażenie stale opuchniętej twarzy.

Alternatywą dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej (m. in toksyny botulinowej i wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego)  stanowić mogą kosmetyczne substancje aktywne, które pobudzając naturalną syntezę podskórnej tkanki tłuszczowej i dzięki temu wywołują efekt tzw. lipofillingu zmarszczek.

Taką substancją jest Linefill™ firmy Provital, która pobudza syntezę trójglicerydów oraz stymuluje proces dojrzewania komórek tłuszczowych. Surowiec powstał poprzez wyizolowanie z nasion sezamu- sezaminy, która zwiększa nawet o 30% (potwierdzone testem in-vitro) produkcję naturalnego, podskórnego tłuszczu. Ma to wpływ na redukcję ilości i głębokości różnego rodzaju zmarszczek, zwiększenie objętości ust, poprawię mikrorzeźby i nawilżenie skóry oraz zmniejszenie jej zaczerwienienie.

 

Zdjęcie góra. Redukcja głębokości zmarszczki poprzecznej po 4 tygodniach stosowania 2% Linefill™.

Zdjęcie dół. Zwiększenie objętości ust po 28 dniach aplikacji kosmetyku zawierającego 2% Linefill™.

Spróbuj kremu zawierającego te dwa wspaniałe składniki - link

 

Bibliografia:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl