Kostka Mydła - Czyste rzemiosło
Kostka Mydła - Czyste rzemiosło

"Odkąd pamiętam wytwarzanie czegoś własnymi rękami sprawiało mi dużo frajdy i satysfakcji. Najpierw był chleb na zakwasie, później sery, wina, zbiór ziół i tworzenie z nich mieszanek, nalewek i maceratów. Półki zaczęły uginać się pod ciężarem ziołowych przedmieszek (ekstraktów). Dlatego więc zaczęłam poszukiwać sposobów na ich zagospodarowanie. Tak natrafiłam na informacje o ręcznie robionym mydle i przepadłam… Jest w tym bowiem coś magicznego, gdy tłuszcze połączone z sodowym ługiem stają się twardą kostką, która w kontakcie z wodą potrafi wytworzyć miliony bąbelków i myć skórę. W dodatku kostki naturalnego mydła nie tylko myją, ale także pielęgnują i odżywiają skórę."  Tak pisze o początkach swojej przygody Pani Katarzyna właścicielka Kostki Mydła.

Nas urzekły śliczne, ręcznie wykonane mydełka i prosty skład hydrolatów. Pierwszy raz miałam w rękach mus do ciała, który zachwycił mnie lekkością konsystencji: odżywia skórę jak masło, natomiast w dotyku jest jak pianka.

Według mnie na szczególna uwagę zasługuje również MYDŁO W PAŚCIE DO TWARZY, czyli lniane mydło potasowe do głębokiego oczyszczania skóry twarzy. Mydło to oprócz węgla aktywnego dobrze znanego nam z silnych właściwości oczyszczających, w swoim składnie ma również olej tamanu i olej rycynowy o właściwościach przeciwzapalnych, bakterio- i grzybo-statycznych.

Małe mydełko o wielkiej mocy :).

Szczerze zachęcam do wypróbowania. Wszystkie produkty znajdziesz pod linkiem tutaj

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl